Ušetřete na dodávkách plynu jednoduše a rychle

 


Ačkoliv byla letos zima relativně mírná, a domácnosti v České republice zaplatí méně, nicméně následující topná sezóna může být o to horší. A proto je výhodné uvažovat již teď na jaře nad změnou dodavatele zemního plynu. Pojďme si tak nyní společně ukázat, co tato změna vlastně obnáší, kolik korun ušetříte a jak zvolit ten nejlevnější plyn.

Levný plyn – kvalita

Plyn, který skrze potrubí obdržíte, bude mít stejnou kvalitu, ať vám jej bude dodávat prakticky kdokoliv. Stále se totiž bude jednat o totožnou komoditu, kterou až k vašemu kotli či sporáku dovede tzv. distributor. Jak je tedy možné, že konkrétní dodavatelé plynu nabízení levný plyn a jiní ne? Důvodů je mnoho. Jedním z důvodů je schopnost dodavatelů plynu nakoupit jej levně na komoditních burzách. Ve výsledné ceně plynu se pak projeví i celková efektivita dodavatelské firmy. V některých se totiž stále topí v haldách papírů a jinde přitom mají všechno elektronické. Odlišné jsou také různé cenové politiky konkrétních dodavatelů. Někteří tak třeba sníží cenu významnému odběrateli, aby si ho udrželi, ale přitom musí navýšit cenu menším odběratelům. Jinde zase jsou ceny o něco rovnoměrnější, z čehož profitují nejvíce domácnosti, které většinou tahají za ten kratší konec provazu.

Spočtěte si, jestli se vám změna dodavatele plynu vyplatí

Změnit dodavatele pouze na základě jeho reklamy v televizi nebo tisku není rozumné. Změně dodavatele plynu by měl předcházet propočet, který dokáže napovědět, jestli se vám změna vůbec vyplatí. Abyste nemuseli nic počítat, je tu pro vás připravena kalkulačka plynu, která vše rychle vypočte za vás. A kolik korun lze tedy změnou dodavatele ušetřit? Úspory jsou odlišné podle toho, zda plyn používáte jenom k topení nebo i vaření, ale zpravidla se jedná o tisíce korun ročně.Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Type The Green Captcha Characters Below.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>