Srubové stavby

 


Stále častěji je možné mezi nově stavěnými domy narazit na tzv. srubové stavby. Již na pohled taková stavba vynikne a upoutá vaši pozornost. Srubové stavby se nádherně vyjímají v méně zastavěných oblastech s krásnou okolní přírodou, kde tyto nenarušují celkový ráz krajiny. Srubové stavby jsou vyhledávané také pro svoji energetickou nenáročnost. Dřevo má mimo estetické vlastnosti také dobré izolační schopnosti. Roubené stavby také propouštějí vzduch (dýchají), čímž udržují přiměřenou vlhkost vnitřních prostor.

Jednou z firem na českém trhu, jež nabízí srubové a roubené stavby je i fa. Kanadské Sruby Tábor s. r. o. Na jejich webu je k nalezení nejen spousta informací o srubech a roubenkách, ale třeba i video zobrazující stavbu takového srubu.

Firma Kanadské sruby Tábor se však oproti mnohým ostatním odlišuje tím, že mimo typových domů nabízí i možnost stavby domu podle zadání zákazníka. Orientační cena takové hrubé stavby je pak někde kolem 10.000 za metr čtvereční. U stavby na klíč je to pak kolem 35.000 za metr čtvereční, přičemž na cenu má výrazný vliv především přání zákazníka – členitost stavby, vybavení případně míra zákazníkovy svépomoci na stavbě.

Firma se snaží využívat v maximální míře přírodní materiály, takže jako izolaci můžete mít třeba přírodní izolaci z konopí. V případě zájmu je firma schopna zhotovit celou stavbu na klíč čistě jen z přírodních materiálů. A v dnešní době je docela možné, že po zákazech žárovek a jiných environmentálních opatřeních EU, přijde doba, kdy budou takové sruby dotované z fondů EU. Každopádně ceny srubových domů nepodléhají toliko ročnímu růstu vlivem cen materiálu, protože cena dřeva je relativně stabilní po dlouhou dobu.

Potenciální zákazníci určitě ocení možnost shlédnout přímo na stránkách firmy stavby, které již byly realizovány a třeba se tak i nechat inspirovat. V současnosti je v galerii zařazeno přes 140 již hotových a nafocených staveb z celé české republiky.

 Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Type The Green Captcha Characters Below.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>