Pokrývačské práce ve výškách

 


Pokrývačské práce na střechách se provádí v různých sklonech. Jedná se o ploché a šikmé střechy s menším i strmým sklonem. Šikmé střechy se pokrývají různými krytinami, které jsou většinou navrženy podle typu sněhové oblasti, dle požadavku investora nebopodle požadované sklonu.

Nejčastější střešní krytinou v České republice je momentálně pálená a betonová střešní taška, která se vyráběla již před více než 100 lety. V současné době jsou také stále oblíbenější plechové krytiny, které jsou profilované v imitaci střešní tašky a jejich cena je nízká, navíc pokládka je rychlá a spolehlivá. Další variantou je falcovaný plech, který je prováděn většinou ve sněhových oblastech a na historických objektech, kde se vyrábí plech především z mědi. Pro průmyslové objekty je hojně využívanou krytinou trapézový plech, který má vysokou únosnost a navíc je možné jej pokládat v nízkých sklonech.

Pálené střešní tašky

Pálené střešní tašky jsou klasickou krytinou, která patří také mezi historické krytiny. jsou vyráběny v různých profilech a rozměrech. Nejvýznamnější společností v Česku je Tondach. tyto krytiny se kladou na střešní latě, které jsou pokládány na krokve nebo na kontralatě. Vzájemně se překládají a tím je odváděna voda z jejich povrchu.

Betonové střešní tašky

Betonové střešní tašky se vyrábí v podobných formátech jako pálené a jsou z barveného betony, který má navíc ještě povrchovou úpravu. tento beton je vysoce odolný proti mrazu a vodě.Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a byt se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Type The Red Captcha Characters Below.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>