Některé izolační materiály používané ve stavebnictví

 


V rodinných domech, nebo nebytových prostorách bývá žádoucí izolovat teplo v interiéru a chlad s vlhkostí v exteriéru. Kromě izolací tepla, chladu, vlhkosti existují i materiály izolující žár. K izolaci se využívají rozličné izolační materiály které mají i patentovanou strukturu. Tyto izolační vrstvy lze nakoupit ve stavebninách a nebo i specializovaných internetových obchodech.

Hydroizolační paropropustné fólie mohou zabránit vodě zatékající střechou aby se dostávala dále do domu ale odvádějí nežádoucí vodu mimo půdorys domu a mimo obvodové zdi ven. Paropropustné folie zároveň propouštějí vlhkost (v podobě páry) z interiéru.

Materiály pro izolaci tepla mívají podobu desek, porézních pásů které plní kromě tepelně izolační úlohy i úlohu akustické izolace. Zde je zapotřebí se poradit s odborníkem/výrobcem a zjistit který izolační materiál je vhodný pro daný druh podlahy. Některé materiály mají vyšší nosnost a u jiných není vhodné používat je ve více vrstvách.

Mezi průmyslové tepelně izolační materiály je možné zařadit izolace vzduchovodů, teplovodů. Příkladem tohoto typu izolačních materiálu jsou lamelové rohože pro izolace potrubí.Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a byt se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Type The Red Captcha Characters Below.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>