Přechodem k levnějšímu dodavateli zemního plynu se dá ročně ušetřit i tisíce korun

 


Máte-li už dost vysokých cen zemního plynu u Vašeho stávajícího dodavatele, jednoduše ho změňte. Zvláště pokud plynem i topíte, můžete v řadě případů totiž zaznamenat citelnou úsporu. Je to velmi jednoduché, veškeré ostatní administrativní náležitosti vyřídíme za Vás.

Cena plynu – co ji tvoří?

Nejprve si řekněme, jak se vlastně výsledná cena plynu tvoří. První částí ceny zemního plynu je cena za distribuci. Tu stanovuje Energetický regulační úřad vašemu distributorovi, kterého ve většině případů ale není možné změnit. To však nevadí, neboť cena plynu je regulovaná. Aby však byla cena plynu za m3 kompletní, je třeba k ní připočíst ještě cenu, za kterou plyn kupujete od svého dodavatele. A právě tady jsou mezi jednotlivými dodavateli veliké, někdy až propastné rozdíly.

Kdo může změnit dodavatele plynu

Od 1. ledna 2007, kdy proběhla tzv. liberalizace trhu s plynem, může změnit dodavatele každý, komu nevyhovuje současná cena plynu. Stávající dodavatel mu v tom nemůže nijak zabránit ani ho za to nijak sankcionovat. Existuje jediná podmínka, kterou musí spotřebitelé, kteří chtějí levný plyn, splnit dodržení stávajícího smluvního vztahu.

Kde mají levný plyn?

Zda je pro vás ten či onen dodavatel nejvhodnější, vám úplně nejpřesněji odhalí ceník plynu tohoto dodavatele. Šikovné je rovněž zajímat se o předchozí vývoj cen plynu u konkrétního dodavatele. Například zda zdražuje méně než ostatní, když jdou tržní ceny zemního plynu nahoru, a naopak když jdou dolů, předběhne konkurenci ještě dramatičtějším snížením. Vyberete-li si však svého dodavatele plynu dobře, můžete počítat s tím, že ve vaší peněžence ročně přistanou stokoruny a mnohdy i tisícikoruny v závislosti na tom, kolik plynu ročně spotřebujete.Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a byt. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

1 komentář u Přechodem k levnějšímu dodavateli zemního plynu se dá ročně ušetřit i tisíce korun

  1. registracePR napsal:

    Ano, mohu doporučit Enra Services.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Type The Blue Captcha Characters Below.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>