Injektáž zdiva jako řešení při odstranění vlhkosti

 


Průnik vlhkosti do zdiva je nemilý problém pro všechny majitele objektů i pro jejich obyvatele. Nejen že pobyt v takovémto obydlí je zdraví škodlivý, ale i komfort je na mnohem nižší úrovni. Nehledě na to, že plísně a solné mapy, které v postižených místech vznikají, nevypadají nikterak esteticky.

Na vině může být hned několik faktorů. Od špatného větrání a nedostatečného vytápění místnosti až po závažnější problém, kdy do zdiva proniká okolní vlhkost z důvodu špatné hydroizolace.

Co když izolace chybí?

Jak zabránit průniku vlhkosti do zdiva? Prvním krokem je pečlivé a zejména odborné zhodnocení současného stavu. Posouzení toho, v čem spočívá důvod vzlínání vlhkosti, je velmi důležité. Povolaný odborník vyhodnotí, v jaké stavu zdivo je, odhalí důvody, proč k průniku vlhkosti dochází a stanoví další možný postup.

V případě chybějící, nedostatečné či špatně provedené hydroizolace ve zdivu je potřeba provést řadu úkonů, které mají za cíl potřebnou vrstvu izolace dodat. Tím se obecně zabývá sanace vlhkého zdiva. To, jakým způsobem bude následně sanace vlhkého zdiva provedena, již záleží na konkrétní situaci a specifických podmínkách.

Injektáž zdiva

Profesionálové a řemeslníci z oboru znají mnoho způsobů, jak se s vlhkostí ve zdivu vypořádat. Podle druhu objektu, dostupnosti či míry poškození zvolí účinnou techniku a provedou potřebná opatření. Často používanou metodou je injektáž zdiva. Sanace vlhkého zdiva za pomocí chemické injektáže má nepochybně své výhody (rychlost a relativní realizace, účinnost či rozumná cena). Existuje však i mnoho situací, pro které není injektáž zdiva vhodná a je třeba využít jiných prostředků.



Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a byt se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Type The Red Captcha Characters Below.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>